عمومی

کشیده شدن فرمان خودرو هنگام ترمز کردن

سور خوردن خودرو

یکی از مشکلاتی که ممکن است اکثر رانندگان با آن روبه ور شوند، کشیده شدن فرمان به یک سمت هنگام ترمز گیری می باشد . در صورت بروز چنین اتفاقی هنگام رانندگی می توان به وجود چندین مشکل در خودرو پی برد و به راحتی آنها را برطرف کرد. در این مقاله به دلایل و راه های برطرف کردن کشیده شدن فرمان خودرو هنگام ترمز کردن خواهیم پرداخت.

این مشکل می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که از مهمترین آنها می توان به تمام شدن لنت های یک سمت اشاره کرد. بطور کلی می توان گفت کشیده شدن فرمان به یک سمت، زمان ترمز گیری به دلیل عدم متوازن بودن ترمز می باشد و می توان با سرویس ترمز و رفع مشکل موجود به رانندگی ادامه داد.

در ادامه به چندین مورد از اشکالاتی که در این مورد وجود دارد می پردازیم:

تمام شدن لنت های یک سمت
تمام شدن لنت

لنت های ترمز چرخ ها باید بصورت جفت تعویض شود، اما برخی مواقع ممکن است که یکی از لنت ها زودتر از دیگری تمام شود. در این گونه موارد ممکن است هنگام ترمز گیری خودرو به سمتی کشیده شود که دارای لنت ترمز بهتری است.

خراب شدن پمپ ترمز
پمپ و بوستر ترمز

اگر پمپ ترمز خراب شود ممکن است زمان ترمز گیری نتواند به درستی روغن ترمز را به هردو چرخ پمپ کند و لنت ها به درستی روی دیسک فشرده نشوند. در نتیجه ی این اتفاق خودرو به سمتی که روغن بیشتر پمپ شده است کشیده می شود.

چرب شدن یکی از دیسک ها
دیسک خراب

اگر برای ترمز یکی از چرخ ها مشکلی پیش آید و در اثر نشت روغن دیسک ترمز چرب شود، باعث می شود هنگام ترمز گیری لنت روی دیسک بلغزد و به درستی ترمز نگیرد.

خش دار شدن دیسک ترمز
دریک خش دار

اگر دیسک های ترمز تاب بردارند و یا روی آنها خش های عمیق ایجاد شود، زمان ترمز گیری نیرو به یک اندازه روی دیسک تقسیم نمی شود و ممکن است خودرو به یک سمت کشیده شود.

در صورت دیدن این علایم بر روی سیستم ترمز خود حتما به تعویض و تعمیر این قطعات مبادرت نمایید

امیدواریم این آموزش مورد پسند شما قرار گیرد

گروه آموزشی ونداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *