میزان بنزین در باک خودرو

رانندگی با حداقل میزان بنزین در باک خودرو

کی از شایع‌ترین خرابی‌های قسمت سوخت رسان مخصوصا پمپ بنزین خودرو مربوط به سوختن آن می باشد. سوختن پمپ بنزین می‌تواند به دلایلی مختلفی اتفاق بیفتد که رایج‌ترین آنها مربوط به داغ شدن پمپ بر اثر کاهش سطح بنزین درون باک است. ما در مقاله آموزشی رانندگی با حداقل میزان بنزین در باک خودرو می خواهیم برای عزیزان دلایل آن را بیان کنیم تا بتوانید تا حد زیادی از این اتفاق جلو گیری کنید

برخی اوقات هزینه‌ی پر کردن کامل باک خودرو با بودجه‌ی شما همخوانی ندارد و به همین خاطر ممکن است تنها 5 یا 10 لیتر بنزین بزنید در حالی که ممکن است این رفتار شما به خودرویتان آسیب بزند. بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که چنین کاری می‌تواند باعث آسیب جدی به خودرو بزند.

پمپ بنزین یکی از قطعات مهم خودرو است که وظیفه انتقال سوخت از باک خودرو به موتور را بر عهده دارد. پمپ‌های سوخت در خودروهای کاربراتوری قدیمی از نوع مکانیکی بودند اما امروز در خودروهای انژکتوری با توجه به اینکه میزان فشار لازم برای پمپاژ سوخت افزایش پیدا کرده از پمپ‌های الکترونیکی در خودروها استفاده می‌کنند.

پمپ‌های بنزین جدیدی که در خودروها به کار می‌روند به دلیل این که یک موتور الکترونیکی در آن استفاده می شود نیاز به خنک کردن دارد گه این امر توسط بنزین موجود در باک خودرو انجام می شود بنابراین زمانی که بنزین موجود در باک کم است پمپ نمی‌تواند به درستی حرارت خود را دفع کند و همین مورد باعث آسیب دیدن آن می‌شود.

بنا بر این هر چه قدر میزان سطح بنزین خودرو کاهش می یابد پمپ نیز داغ تر می شود توصیه می شود حداقل سطح بنزن موجود در باک خود از 10 لیتر کمتر نشود زیرا موتور های الکترونیکی پمپ بنزین خودرو از داخل بنزین خارج می شوند . مخصوصا خودرو های داخلی که محفظه و شناور های آن ها به صورتی طراحی شده است که در صورت کم شدن سطح بنزین پمپ های داخل آن توانایی دفع گرمای خود را از دست می دهند و باعث سوختن آن می شود

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد

گروه آموزشی ونداد

رانندگی با حداقل میزان بنزین در باک خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *